تبلیغات
ایران تاپ ناب|دانلود موزیک، تاپ ناپ، دانلود فیلم،آشپزی،سریال،عکس،مستند - عاقبت چند دیکتاتور معروف جهان با عکسی از جنازه آنها

ایران تاپ ناب|دانلود موزیک، تاپ ناپ، دانلود فیلم،آشپزی،سریال،عکس،مستند - عاقبت چند دیکتاتور معروف جهان با عکسی از جنازه آنها

رزرو تبلیغــات

تعرفه تبلیغات
ایران تاپ ناب|دانلود موزیک،  تاپ ناپ، دانلود فیلم،آشپزی،سریال،عکس،مستند
تعرفه تبلیغات تعرفه تبلیغات

شمـا میتوانیــد برای دریافت آخرین مطالب و آگاهی از آخریـن اخبــار موزیـک در ایمیـــل خـود در خبــرنامـه ثـبت نـام کنــیدلنیین دیکتاتور خونریز و کمونیست روسیهالبته اولین عکسی که میبینید چه گوارا دیکتاتور نیست و یک انقلابی هست
1.چه گوارا
در بامداد  ۸ اکتبر ۱۹۶۷ در نزدیکی لاایگه را (دهکده کوچکی در بولیوی و در نزدیکی کوه‌های آند)، چه‌گوارا به همراه چندتن دیگر از گروه چریکی به محاصره ارتش بولیوی -که به وسیله ماموران سیا و افسران آمریکایی همراهی می‌شد- درآمدند و دستگیر شدند. چند روز بعد چه گوارا توسط سربازان بولیویایی دستگیر شد و پس از شکنجه با شلیک گلوله اعدام می‌گردد. انتشار این عکس خشم بسیاری را علیه آمریکاییان به عنوان قاتلین چه گوارا برانگیخت.

بعد از مرگ چه گوارا فیدل کاسترو گفت:   در زندگی از دو خبر خیلی ناراحت شدم. یکی خبر مرگ مادرم و دیگری خبر مرگ چه گوارا.


2. موسیلینی
بنیتو موسولینی در پایان جنگ جهانی دوم در حالی که به اتفاق همسرش در حال فرار از ایتالیا بودند در مزرعه‌ای توسط پارتیزان‌های ایتالیایی دستگیر شده و در همان جا  پس از محاکمه صحرایی به اعدام محکوم شدند و در ۲۸ آوریل ۱۹۴۵ هنگام تیرباران شخصی با چاقو به او ضربه زد و موسولینی نیمه جان به زمین افتاد و مردم به او حمله کردند و با لگد بر روی جنازه او رفتند که جمجمه او متلاشی شد، مردم با تیراندازی هوایی جنازه را رها کردند. جسد موسولینی برای نمایش عموم با قلابهای مخصوص آویزان کردن گوشت در قصابیها، به صورت وارونه، از سقف یک ایستگاه پمپ بنزین آویخته شده و به وسیله مردم شهر سنگباران شد. تا اینکه سرانجام با دستور پاپ جنازه را را پایین آوردند و به آتش کشیدند و خاکستر آن را به دریا ریختند.
3.هیتلر
آدولف هیتلر رهبر آلمان نازی كه مسبب آغاز جنگ جهانی دوم ، مرگبارترین جنگ تاریخ بشر بود در 30 آوریل سال 1945 میلادی پس از ورود ارتش سرخ شوروی به شهر برلین به همراه همسرش اوا براون در بونكر زیرزمینی اش در شهر برلین خودكشی می كند.  هیتلر كه همواره گفته بود هرگز شخصا تسلیم نمی شود تصمیم گرفت خودكشی كند. او دستور داد پس از مرگ جسدش را بسوزانند تا به دست نیروهای شوروی نیفتد و به معرض نمایش در نیاید.

نیروهای شوروی پس از تصرف بونكر جسد هیتلر را بیرون آورده و به مسكو منتقل كردند. روس ها سال ها این راز را فاش نكردند تا عاقبت عكس هایی كه سربازان شوروی از جسد هیتلر گرفته بودند را منتشر كردند.
4.نیکولا چائوشسکو
دیکتاتور کمونیست رومانی نیکولا چائوشسکو و همسرش النا چائوشسکو در سال 1989 پس از بازگشت از ایران که به آخرین سفر خارجی آنها تبدیل شد توسط نیروهای انقلابی دستگیر و تیرباران شدند.

5.فرانسیسکو فرانکو
 او پس از جنگ داخلی این کشور، از ۱۹۳۹، تا هنگام مرگش در ۱۹۷۵ بر اسپانیا حکومت می‌کرد. او روز 20 نوامبر سال 1975 میلادی پس از نزدیک به یک ماه دست و پنجه نرم کردن با مرگ در سن 82 سالگی درگذشت.
6. ولادیمیر لنین
  تئوریسین و انقلابی کمونیست روسی، رهبر انقلاب ۱۹۱۷ روسیه و بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی در سال 1924 در اثر تیری که به وی اصابت کرد بعد از مدتی در سن 53 سالگی مرد و جنازه او پس از مومیایی شدن به خاک سپرده شد.

7.ژوزف استالین
پس از مرگ لنین در ژانویه ۱۹۲۴، استالین مدعی جانشینی او شد در حالی که لنین در وصیت‌نامه خود، درباره قدرت گرفتن استالین هشدار داده و خواستار برکناری او شده بود. استالین که او را مشت آهنین شوروی می دانستند در سال 1953 به صورت ناگهانی مرد و نام وی به عنوان یکی از مخوف ترین دیکتاتورهای تاریخ به ثبت رسید. /ر

تسه تونگ (مائو زدونگ): جنازه بنیانگذار جمهوری خلق چین پس از مومیایی شدن ۹ سپتامبر سال ۱۹۷۷ رونمایی شد. گفته می‌شود مائو خودش خواستار سوزانده شدن جنازه‌اش شده بود اما مقام‌های چین توجهی به وصیت او نکردند. به خاطر تزریق فرمالدئید، بدن مائو مدتی پس از به نمایش درآمدن پف کرد که باعث شوکه شدن مقام‌های محل نگهداری او شد. باد کردن جنازه او به‌قدری بود که عرض گردن مائو به اندازه سرش شد. جنازه این تئوریسین مارکسیسم لنینیسم و سیاست‌مدار انقلابی کمونیست در تالار یادبود «فرمانده مائو» در میدان تیان‌من نگهداری می‌شود. هر روز صفی طولانی از گردشگران برای دیدن جنازه ماسه تسه تونگ وجود دارد.
 
نگهداری یک جنازه روی زمین است! در صورت اشتباه در روش‌های مومیایی همه کارها می‌تواند کاملاً خراب شود. جنازه کلمنت موهای سر بر اثر استفاده از محلول‌های بسیار قوی از بین می‌روند. به همین خاطر باید از کلاه گیس استفاده شود و همچنین گریم جنازه هم برای واقعی بودن آن باید صورت بگیرد. شرایط محیطی محفظه قرار گیری جنازه در موزه هم باید تحت کنترل کامل  باشد. به همین خاطر معمولاً جنازه‌های مومیایی شده برای کنترل شرایط محیطی مانند دما،رطوبت و میزان اکسیژن در محفظه های شیشه‌ای قرار می‌گیرند. گفته می‌شود دست‌ها و صورت جنازه باید هر هفته به وسیله‌‌ محلولی ویژه شستشو شوند تا تازگی آنها حفظ شود. علاوه بر این جنازه‌های مومیایی شده نیاز به نگهداری و سرویس دوره‌ای هم دارند! مثلاً درباره مومیایی لنین، موزه محل نگهداری جنازه او سالی یکبار به طور کامل تعطیل می‌شود تا جنازه او مورد بررسی کامل قرار گیرد و در صورت نیاز از محلول‌های لازم استفاده شود. در نهایت اما مسئله‌ای مشخص هزینه بالای گوتوالد، رئیس‌جمهور چکسلواکی در سال ۱۹۵۳ مومیایی شد اما به خاطر اشتباه در روش‌ها، مدت کوتاهی پس از نمایش در موزه، جنازه شروع به تخریب کرد. مقام‌های چکسلواکی مجبور شدند پاهای جنازه را پس از مدتی با پای مصنوعی عوض کنند.

همه رهبرانی که مومیایی شدند
روس‌ها  بیشترین سابقه را در تاریخ معاصر برای مومیایی کردن رهبران خود داشته‌اند و به همین خاطر حسابی شناخته شده هستند. کشورهای دیگر مانند چین و کره شمالی هم در رابطه تجربه زیادی دارند.

ولادیمیر لنین: جنازه بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی و تئوریسین و انقلابی کمونیست روسی از ژانویه سال ۱۹۲۴ در موزه‌ای واقع در میدان سرخ مسکو به نمایش درآمده است. محل نمایش‌ جنازه او یکی از مشهورترین نمادهای مسکو به حساب می‌آید و کمونیست‌ها آن را محلی مقدس می‌دانند.

مومیایی کردن جنازه او را مقدمه مومیایی شدن جنازه رهبران  کمونیست‌ دیگر می‌دانند. روش مومیایی کردن لنین به صورتی بوده است که جنازه او مانند یک مجسمه ساخته شده از موم به نظر می‌رسد. این مسئله باعث شده که جنازه آن‌قدر طبیعی نباشد و حالتی یخ زده داشته باشد. متخصصان مومیایی می‌گویند این مسئله به خاطر اطلاعات کم درباره مومیایی کردن در آن زمان بوده است و حالا جنازه‌ها با روش‌های جدید دیگر چنین حالتی پیدا نمی‌کنند.
 
ژوزف استالین: جنازه دیکتاتور کمونیست شوروی پس از مرگش مومیایی شد و در ۹ مارس سال ۱۹۵۳ در کناره جنازه لنین قرار گرفت. مقام‌های اتحاد جماهیر شوروی در ۳۱ اکتبر سال ۱۹۶۱ دستور برداشته شدن جنازه او را از این محل صادر کردند و در دوران استالین زدایی جنازه او دفن شد.
 
هو شی مین: جسد این رهبر انقلابی ویتنام پس از مومیایی شدن در ۲۹ آگوست ۱۹۷۵به نمایش درآمد. هو شی مین اولین رئیس‌جمهور جمهوری دموکراتیک ویتنام بود. جنازه مومیایی شده او در موزه هوشی مین در هانوی قرار گرفته که مقصد گردشگران بسیاری در جهان است.
 
مائو تسه تونگ (مائو زدونگ): جنازه بنیانگذار جمهوری خلق چین پس از مومیایی شدن ۹ سپتامبر سال ۱۹۷۷ رونمایی شد. گفته می‌شود مائو خودش خواستار سوزانده شدن جنازه‌اش شده بود اما مقام‌های چین توجهی به وصیت او نکردند. به خاطر تزریق فرمالدئید، بدن مائو مدتی پس از به نمایش درآمدن پف کرد که باعث شوکه شدن مقام‌های محل نگهداری او شد. باد کردن جنازه او به‌قدری بود که عرض گردن مائو به اندازه سرش شد. جنازه این تئوریسین مارکسیسم لنینیسم و سیاست‌مدار انقلابی کمونیست در تالار یادبود «فرمانده مائو» در میدان تیان‌من نگهداری می‌شود. هر روز صفی طولانی از گردشگران برای دیدن جنازه ماسه تسه تونگ وجود دارد.
 
فردیناند مارکوس: جنازه رئیس جمهور فیلیپین که در ۲۸ سپتامبر ۱۹۸۹ فوت کرد توسط کسی که حالا پیشنهاد مومیایی کردن جنازه چاوز را به مقام‌های ونزوئلا داده مومیایی شده است. جنازه فردیناند مارکوس در محفظه‌ای شیشه‌ای در موزه نگهداری می‌شود.
 
کیم ایل سونگ: جنازه بنیانگذار کره شمالی و کسی که  رئیس جمهور ابدی این کشور نامیده می‌شود از ۸ جولای ۱۹۹۵ به نمایش درآمده است. جنازه او در محفظه‌ای شیشه‌ای در موزه کومسوسان نگهداری می‌شود.
 
کیم جونگ ایل: قبل از چاوز او آخرین رهبری است که جنازه‌اش مومیایی شده است. جسد رهبر کره شمالی با آن لباس خاکی رنگ معروفش در ۱۷ سپتامبر سال ۲۰۱۲ در سالگرد مرگش به نمایش گذاشته شد. جنازه مومیایی شده کیم جونگ ایل چند طبقه پایین‌تر از محل نگهداری جنازه کیم ایل سونگ(پدرش) به نمایش در آمده است.کیم ایل سونگ: جنازه بنیانگذار کره شمالی و کسی که  رئیس جمهور ابدی این کشور نامیده می‌شود از ۸ جولای ۱۹۹۵ به نمایش درآمده است. جنازه او در محفظه‌ای شیشه‌ای در موزه کومسوسان نگهداری می‌شود.

در طول تاریخ همه دیکتاتور ها فکر میکردن مردم  کشورشان آنها را دوست دارند و هیچ کدامشان حتی تصور هم نمی کردند که مردم کشورشان از آنها متنفر هستن همشون بدون استثنا ء فکر میکردند که به مردم خدمت می کنند.و منتخب مردم کشورشون هستند. هیچکدام از دیکتاتور های جهان چه آنهایی که توسط مردم سر نگون شدن و چه آنهایی که به مرگ طبیعی مردن وبا احترام دفن شدند. و یا توسط مردم کشورش کشته شدند .مثل رئیس جمهور مادام العمرکره شمالی . از کشتن اعدام و ترر و قتل عام های گروهی کوتاهی نمی کردن چون فکر ماوارایی طبیعی داشتن . حال شما فکر کنید من و شما که ادم عادی هستیم یه ریال از کسی قرض میکنیم . شب بعد روز بعد فکر میکنیم که حق الناس دیر شد.  حال مقایسه کنید.میکشن و قتل عام می کنند از هیچ چیزی هم هراسی ندارندچرا ؟ آیا اعتقادی به انسانیت ندارن یا شیطان درونشان بر آنها غلبه کرده ؟


تاریخ : پنجشنبه 10 تیر 1395 ساعت: 09:21 ق.ظ
برچسب ها : ، ،
نظرات
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر